آشنایی با مناطق ترکیه جهت اقامت ترکیه

یکی از مهمترین نکات جهت اخذ اقامت ترکیه آشنایی با منطقه های مختلف این کشور است تا در صورت کسب موفقیت در اخذ اقامت ترکیه بتوانید به راحتی جهت محل مورد نظر برای اقامت در این کشور تصمیم گیری کنید. به طور کلی ترکیه به هفت منطقه تقسیم بندی شده است و در این مقاله قصد داریم تا این هفت منطقه را به طور مختصر مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید با استفاده از اطلاعات ارائه شده در این مقاله بتوانید به راحتی برای اقامت خود در ترکیه محل مورد نظر را انتخاب نموده و دچار مشکل خاصی نشوید.

بررسی منطقه های مختلف ترکیه جهت اقامت ترکیه

اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که قصد اخذ اقامت ترکیه را دارید اما در رابطه با محل اقامت خود در این کشور دچار شک و تردید هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با استفاده از اطلاعات مفید در رابطه با ویژگی های هر منطقه در ترکیه و همچنین آب و هوای خاص هر منطقه بتوانید منطقه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

منطقه دریای سیاه

این منطقه شامل منطقه های ساحلی شمال کشور می باشد. مساحت این منطقه در ترکیه حدود 141 هزار کیلومتر مربع است. تنها منطقه در ترکیه می باشد که تعداد روستا نشین های آن از شهر نشینان بیشتر است. آب و هوای این منطقه اقیانوسی است. میزان بارندگی در این منطقه در مقایسه با دیگر مناطق ترکیه بیشتر است.

منطقه مدیترانه

این منطقه نیز شامل سواحل دریای مدیترانه در جنوب است. مساحت این منطقه 120 هزار کیلومتر مربع است. آب و هوای این منطقه در ترکیه نیز مدیترانه ای می باشد. آنتالیا که یکی از مهمترین شهرهای ترکیه است در این منطقه واقع شده است.

منطقه اژه

مساحت این منطقه از ترکیه حدود 79 هزار کیلومتر مربع است و در بخش غربی ترکیه واقع شده است. آب و هوای این منطقه از ترکیه نیز مدیترانه ای و معتدل است. ازمیر یکی از شهرهای مهم ترکیه در این منطقه قرار گرفته است.

منطقه جنوب شرقی آناتولی

منطقه جنوب شرقی آناتولی که در بخش جنوب شرقی ترکیه واقع شده است. مساحت این منطقه معادل 75 هزار کیلومتر مربع است. آب و هوای این منطقه قاره ای و مدیترانه ای است.

منطقه تراس و زمین های مرزی دریای مرمره

این منطقه در بخش شمال غربی ترکیه واقع شده است. مساحت این منطقه نیز معادل 67 هزار کیلومتر مربع است. شهر استانبول در این منطقه قرار گرفته است.

منطقه آناتولی شرقی

این منطقه در بخش شرقی ترکیه واقع شده است. آب و هوای این منطقه معتدل قاره ای می باشد.

منطقه آناتولی مرکزی

این منطقه نیز در بخش مرکزی ترکیه قرار گرفته است و آب و هوای آن نیمه خشک قاره ای است. بارندگی در این منطقه معمولاً کم می باشد و پایتخت ترکیه آنکارا در این منطقه واقع شده است.