اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در بخش صادرات و واردات

یکی دیگر از روش های راحت جهت اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در بخش صادرات و واردات این کشور می باشد. از آنجا که این کشور در زمینه تولید مواد غذایی تا حدودی به خود کفایی رسیده است و از آنجا که در بخش کشاورزی و دامپروری در سال های اخیر سرمایه گذاری های هنگفت انجام شده است و دولت ترکیه از سرمایه گذاران حمایت می کند، مهمترین محصولات صادراتی این کشور مواد غذایی و محصولات لبنی می باشد و همچنین در بخش واردات می توان به مواد شیمیایی و ماشین آلات اشاره کرد.

آیا اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در صادرات و واردات امکان پذیر است؟

اگر شما تصمیم قطعی خود مبنی بر اخذ اقامت ترکیه را گرفته اید و در زمینه تجارت دارای مهارت کافی و تجربه لازم می باشید اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در بخش واردات و صادرات را به شما توصیه می کنیم. در این مقاله قصد داریم تا شرایط صادرات و واردات کشور ترکیه را به طور مختصر مورد بررسی قرار دهیم. شما نیز اگر قصد دارید از این طریق مجوز اقامت ترکیه را دریافت کنید پیشنهاد می دهبم تا پایان مقاله همراه ما باشید تا در این امر دچار مشکل نشوید.

صادرات ترکیه

بر اساس گزارشات به دست آمده از موسسه آمار دولتی ترکیه می توان نتیجه گرفت که صادرات ترکیه در سال 2011، 133 میلیارد بوده است. از این رو می توان نتیجه گرفت که سرمایه گذاری در این بخش یکی از کارهای سودآور در کشور ترکیه می باشد. کشور ترکیه در بخش صادرات موفق به کسب رتبه سی و دوم جهان شده است. مهمترین محصولات صادراتی ترکیه شامل پوشاک، مواد غذایی، محصولات کشاورزی، فرآورده های فلزی، منسوجات و تجهیزات حمل و نقل می باشند. صادرات ترکیه به کشور عزیزمان ایران در سال 2011 میلادی حدوداً 11 میلیارد دلار بوده است.

واردات ترکیه

بر اساس همین گزارشات موسسه آمار دولتی کشور ترکیه مشاهده خواهیم کرد که در همان سال واردات این کشور حدود 212200 میلیارد دلار بوده است و از این رو در بخش واردات موفق به اخذ رتبه بیست و چهارم جهان شده است. از جمله مهمترین مواد وارداتی این کشور می توان به ماشین آلات، مواد شیمیایی، سوخت، تجهیزات حمل و نقل و مواد اولیه اشاره کرد. واردات ترکیه از کشور ایران در سال 2011 به حدود سه میلیارد دلار رسیده است.